Трима българи за първи път влязоха в пещерата “W Le Donne”, която се намира в масива Гриня, провинция Леко, Северна Италия. Става дума за пещерна система, състояща се от 18 входа. Дълга е почти 30 км и е дълбока 1316 м, с голям потенциал за продължение надолу. Експедицията е на клуб “Под Ръбъ”, а участниците в нея в момента пътуват към България. Това са Димитър Генов, Павлин Димитров и Цветан Костурков, а техен домакин е бил италианският спелеолог Фабио Болини, предаде Таня Иванова - репортерът в екстремните спортове на БНР.
В "България днес" на 28 август слушайте: 05:32 - Актуално от България и от общностите с българи по света 18:33 - Четвърто поколение българи тръгват на училище в Будапеща 30:55 - МС с предложение МРЗ да стане 1213лв. от 2026г. 32:15 -..
В четвъртък ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток, в югоизточните райони от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35° , в София – около 31°. В планините ще бъде..
Групата "Бански фукли" представи Банско и България на Международния фестивал на фолклора в Закопане, Полша, съобщава Посолството на България във Варшава на Фейсбук страницата си. В съревнованието участваха състави за автентичен фолклор от 16 планински..
От 8 август 2025 година вече е в сила задължителното обозначаване на цените на всички стоки и услуги в две валути – в български лева и в евро. Това..
През нощта ще бъде ясно. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток, който след полунощ в много райони ще стихне. В четвъртък ще бъде слънчево. Ще..
България, Европейския съюз, 21-ви век, 2025 година. Над 260 хиляди души в страната ни в края на август са без вода или на сериозен режим...