Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заплахите за бомби не са реални и няма да попречат на изборите

Иван Демерджиев
Снимка: БТА

Министерството на вътрешните работи ще поеме охрана на всички изборни секции още от събота, съобщи служебният вътрешен министър Иван Демерджиев. Той каза, че охраната ще бъде непрекъсната до приключване на изборния процес, така че няма как по време на изборите, дори да постъпят сигнали за взривни устройства, да бъдат поставени такива. Ще бъде направена физическа проверка на всяка една изборна секция още в събота и ще поемем секциите под охрана, така че не е възможно да се прекъсне изборния процес, отбеляза Демерджиев. Той призова хората спокойно да упражнят правото си на глас. Всеки гражданин може да гласува без притеснение.

Няма реални заплахи нито за образователната система, нито за изборите, каза президентът Румен Радев по повод зачестилите сигнали  за взривни устройства в училищата в страната. Това са хибридни атаки без реална заплаха, заяви Радев. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30