Българите в Австралия, Нова Зеландия, Япония, Южна Корея, Китай и Сингапур вече гласуваха на извънредните парламентарни избори у нас, съобщи говорителят на Централната избирателна комисия Росица Матева.
Единайсет секционни избирателни комисии са предали протоколите си и те са обработени в ЦИК. Най-късно – в 18,00 ч., ще започне гласуването на Западното крайбрежие на Съединените щати – в Лос Анджелис, Сан Диего, Сан Франциско, и в Канада – във Ванкувър и Калгари.
105 хиляди българи са упражнили правото си на глас към 15.00 часа в чужбина, съобщи Министерството на външните работи, предаде БГНЕС.
На предходните избори, на 2 октомври миналата година, към същия час са гласували 97 хиляди наши сънародници.

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция. Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...
Косово отива на предсрочни избори след 9-месечни опити да се състави кабинет Косовският президент Вьоса Османи разпусна парламента, съобщи вестник Koha Ditore. До това се стигна след като проектокабинетът, предложен от Глаук Конюфца, не..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила..