Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Най-рано на 5 април може да бъде обявено свикването на новия парламент

Снимка: БГНЕС

Най-важният резултат от тези избори е, че ще имаме парламент. Така коментира в Пловдив резултата от вота за 49-ти парламент президентът Румен Радев.

„Надявам се този парламент да заработи по-скоро - да възобнови законодателната дейност и да даде устойчиво решение на политическата криза като формира консенсусно мнозинство около ясни политики, цели и приоритети и излъчи устойчиво и работещо редовно правителство. Това зависи от партиите“, добави Радев.

"Моята администрация е в постоянна връзка с Централната избирателна комисия и в момента, в който изтече законно установената процедура и бъде обявен поименния състав на парламента, аз веднага ще издам указ за свикване на Народното събрание в първия възможен момент“, обеща държавният глава.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25