Министерството на външните работи отчете успешно провеждане на предсрочните парламентарни избори за 49-о Народно събрание в чужбина. В неделя, 2 април, сънародниците ни зад граница гласуваха в 737 секции в 61 държави. Вотът е протекъл спокойно, при добра организация и в сътрудничество на българските общности зад граница, посочи на брифинг министърът на външните работи Николай Милков. Над 185 хиляди души са гласувалите българи в чужбина, което е с близо 8 хиляди души повече в сравнение с изборите преди шест месеца, предаде репортерката на БНР Мира Стефанова. Най-много гласоподаватели е имало в Турция - над 69 000.
Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е един от общо 221 въпроса за еврото, събрани от БНБ, на които централната банка отговаря на своя..
България днес - 3 юли 2025 г. В "България днес" на 3 юли слушайте: 05:10 - За проблемите на българските..
В петък, 4 юли, ще бъде слънчево и горещо с максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°. По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..
ДАНС и ГДБОП провеждат в София акция срещу група, занимаваща се с незаконно предоставяне на българско гражданство. Разследват се случаи, при които..
В четвъртък минималните температури ще са от 13 до 20°. В София ще е 16°. През деня ще бъде слънчево, в следобедните часове и горещо. Ще духа слаб, в..
В брой 58 на предаването слушайте : Накъде след дипломирането – питаме зрелостниците от Българското неделно училище "Пейо Яворов" в..