Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бедни хора получиха агнешко, козунак и великденско яйце пред парламента

4
Снимка: Facebook /Мартин Мартинов

Десетки възрастни хора се наредиха пред Народното събрание, за да получат порция агнешко, козунак и великденско яйце. Мартин Мартинов, собственик на ресторант, вече седем години дарява храна на бедните.  

Аз съм подготвен със 140 порции агнешко, 140 парчета козунак и с 200 яйца. От мен идва финансиране и от добри сърца, които даряват продукти. Готви се в моето заведение. Имам персонал и те помагат. Безвъзмездно, разбира се”, разказа той. Благодарение на неговата инициатива “Подай ръка – храна за хора без дом” бедни и бездомни хора имат възможност всеки ден да се нахранят.  

Пред сградата на парламента се проведе още една благотворителна инициатива под надслов “Великден за бедните”, организирана от движение “Системата ни убива”.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02