Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 22 април ще броим врабчетата

Снимка: pixabay

На 22 април - събота, за седми път ще се проведе националната кампания "Ние броим врабчетата". Тя се организира всяка пролет от Българското дружество за защита на птиците. Тази година датата съвпада със Световния ден на Земята, предаде БНР Стара Загора.

Мисията на кампанията „Ние броим врабчетата“ е да оцени състоянието на трите най-често срещани вида врабчета – домашно, полско и испанско врабче. Поводът, по който се проведе за първи път през 2017 г., е известният и обезпокоителен факт, че врабчетата намаляват. За осъществяване на кампанията се разчита изцяло на доброволци, които броят врабчетата в точно определен ден от годината. Повече информация ТУК.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Значителна облачност с валежи на изток и над планинските масиви

В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..

публикувано на 15.10.25 в 18:30

Президентът Румен Радев награди трима офицери от ВВС

Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..

публикувано на 15.10.25 в 15:56

Софийският зоопарк участва в програма за опазване на снежния леопард

Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..

публикувано на 15.10.25 в 13:58