Пред БНР депутатът от „Продължаваме промяната“ и бивш финансов министър Асен Василев оспори заложените в проектобюджета капиталови разходи за 5 млрд евро. Според Василев държавата няма готовност да изхарчи тези средства.
По преговорите за съставяне на правителство Василев заяви, че "Продължаваме промяната – Демократична България" – ПП-ДБ остават на позицията да не подкрепят правителство на ГЕРБ-СДС. "Имаме дълбоко различие как да се управлява държавата“, каза депутатът.
Пред БНР депутатът от ГЕРБ и бивш енергиен министър Делян Добрев заяви, че е против коалиция с ПП-ДБ. "Ако ще се прави коалиция между първите двама, за да управлява "Промяната" отново по безобразния начин, по който го прави през последните 2 години, по-добре, моето лично мнение, е да няма такава коалиция. По-добре отново да отидем на избори", каза Добрев. Той даде за пример, че в последните 37 години България е теглила по 1 млрд. кредит годишно. Сега след управлението на ПП-ДБ, трябва да се теглят 13 млрд.Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция. На пункта се извършва цялостна реконструкция и в сряда ще се..
Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..
Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..
Български ученици спечелиха два златни и два сребърни медала от най-престижното световно състезание по информатика в света . В 37-ото издание на..
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на..