В София служебният министър на иновациите и растежа Александър Пулев ще участва в церемония, организирана от Българската агенция за инвестиции и Европейския алианс за батерии. На събитието ще се подпише декларация за присъединяване на България към Алианса.
Европейският алианс за батерии е институция, създадена от Еврокомисията да върне ключови производства в Европа. Организацията обединява над 800 индустриални партньори, технологични компании, финансови институции и развойни центрове от минното дело до рециклирането. Тяхната цел е да изградят устойчива и конкурентоспособна европейска индустрия за батерии.
С присъединяването България ще стане част от индустрия, която след 2025 г. се очаква да генерира годишни приходи от 250 млрд. евро.
Навършиха се 80 години от края на Втората световна война и победата над нацизма. Паметният ден беше отбелязан с поднасяне на венци и цветя пред Паметника на незнайния воин с участието на председателя на парламента Наталия Киселова, президента Румен..
През следващите месеци започва инсталирането на антидрон системите на летищата. По време на днешния парламентарен контрол в Народното събрание, транспортният министър Гроздан Караджов съобщи, че от Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна..
С издигане на знамето на Европейския съюз пред сградата на президентската институция беше отбелязан Денят на Европа. На церемонията присъстваха президентът Румен Радев, председателят на парламента Наталия Киселова, вицепрезидентът Илияна..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху..
Българска делегация, водена от министъра на правосъдието Георги Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския..
От 12 до 18 май Габрово отново ще се превърне в сцена на емоции и творчество с традиционния си пъстър и наситен с хумор и шеги карнавал. Тази година..