Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България се ангажира със сигурността в Босна и Херцеговина, Молдова и Грузия

Снимка: БГНЕС

На срещата на министрите на отбраната във Варшава на държавите от формата "Букурещ 9" – Б-9 министърът на отбраната Димитър Стоянов акцентира върху укрепването на Източния фланг на НАТО, гарантирано от боеготови многонационални бойни групи. Той поздрави Финландия за присъединяването към НАТО и посочи, че е от значителна важност в Балтийския регион и по Източния фланг на Алианса да има още един силен и надежден съюзник. 

Стоянов се е ангажирал както на двустранна основа, така и чрез ЕС и НАТО, с подкрепа за сигурността на регионалните съседи Молдова, Грузия и Босна и Херцеговина. Б-9 включва България, Естония, Латвия, Литва, Полша, Румъния, Словакия, Унгария и Чехия, във форума участва и британският министър на отбраната Бен Уолъс. Министрите приеха обща позиция, в подкрепа на Украйна. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е облачно, но студът ще отслабва

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°, в източните райони до минус 8°. В София ще е около минус 3°. През деня ще се заоблачи и над Източна България и над по-голямата част от страната ще е облачно. До обяд слаб дъжд, примесен със..

публикувано на 12.02.25 в 18:15
Искра Михайлова

"Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата реактора за АЕЦ "Белене"

Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..

публикувано на 12.02.25 в 13:56

Германия депортира 7 бежанци в България

Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV.  На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..

публикувано на 12.02.25 в 12:50