Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов: По-подготвен премиер от мен няма, но се дръпнах, за да има кабинет

Снимка: БГНЕС

Не коментирам слухове или писания, най-вероятно това е вътрешно контролирано изпускане на имена да ги чекират”. Така лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира медийни информации, според които “Продължаваме промяната – Демократична България” ще предложи постове на трима бивши министри в своя проектокабинет – Николай Денков за премиер, Асен Василев за финансов министър и Кирил Петков за вицепремиер, отговарящ за службите, както и Атанас Атанасов за вътрешен министър.  

Депутатът от ПП-ДБ Даниел Лорер обаче определи като “слухове” тиражираните в пресата имена и подчерта, че в коалицията все още не е обсъждан поименния състав на евентуално бъдещо правителство.

Борисов изтъкна, че по-подготвен премиер от него няма, но се е дръпнал на първия ред, за да се даде шанс за съставяне на правителство. Според него примерът му трябва да последват бившият премиер Кирил Петков и бившият финансов министър Асен Василев, за да се направи “експертен кабинетна база на програмата, на база на отговорността и той да управлява четири години”.  

За да подкрепи ГЕРБ кабинет, в него трябва да участват лица, свързани с партията”, каза още бившият премиер. Той се обяви против идеята на Асен Василев проектът за бюджет да бъде върнат на служебното правителство, за да се промени дефицитът и отново да бъде внесен в Народното събрание. “Това е подло и безотговорно”, коментира Борисов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 4 август 2025 г.

В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват" – разговор с Никола Рахнев, създател на Гората.бг 23:00 - "Иглика Килим Фест" като..

публикувано на 04.08.25 в 19:00

Над Западна България ще вали, по Черноморието ще е слънчево

Във вторник  минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на много места ще има краткотрайни валежи, главно в планините временно интензивни и с гръмотевици...

публикувано на 04.08.25 в 18:30
Диана Хюсеин

Общественици призоваха България да не мълчи за ситуацията в Газа

Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България няма моралното право да мълчи или да се крие зад процедурни формулировки . Напротив – страната ни е..

публикувано на 04.08.25 в 17:21