В парка пред Националния дворец на културата (НДК) в София започна социален експеримент „Стъклената клетка“, съобщи пресцентърът на Столична община, с чиято подкрепа се осъществява събитието. Предизвикателство е прието от ултрамаратонеца Красимир Георгиев, който се самоизолира за период от 15 дни в т.нар. "Стъклената клетка" - напълно прозрачен контейнер, оборудван единствено с пътека за тичане и легло. Пълната му социална изолация ще бъде пред погледа на цялото общество, като единствената му комуникация ще са 30-минутни чат срещи с наблюдаващите го всеки ден, като през чата ще получава задачи от тях.
Физическото и психическото състояние на ултрамаратонеца ще се следи отблизо от екип от водещи специалисти. Чрез експеримента ще се съберат достоверни данни за вредите от социалната изолация, обременяването с комуникация в дигитална среда и щетите от липсата на живо междуличностно общуване. Тези данни ще бъдат използвани за създаване на програма за ограничаване на социалната изолация, намаляване на дигиталната обремененост на младите хора и превенция на зависимости от всякакъв род. За тази цел събитието ще бъде съпроводено от благотворителна кампания за набиране на средства.
В "България днес" на 7 Април слушайте: 0.35 – Днес официално бе поставено началото на Седмицата на гората у нас, която продължава до 13 април 4.55 – Актуална информация от България и света 9.32 – Прогноза за времето у нас и по света..
През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно. В много райони вятърът ще стихне. Само в Дунавската равнина ще духа слаб и временно умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат минус 5° и 0°, по високите полета и..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да идвам тук . Вижте усмивките на всички тези хора…, когато сме заедно, всичко се получава!" – казва едно..
Вече век лесовъдите в България организират Седмица на гората . Тържествен концерт "Век от вечността" на 7 април ще даде официално начало на..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да..
Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради..