Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Милков става посланик на България в НАТО, а Иван Кондов - външен министър

Снимка: БТА

С укази на президента Румен Радев Николай Милков е освободен от постовете служебен министър на външните работи, посланик на България във Френската република и в Княжество Монако и постоянен представител към ЮНЕСКО. От днес Милков е назначен за постоянен представител на страната ни в Северноатлантическия съвет към Организацията на Северноатлантическия договор със седалище в Брюксел (Кралство Белгия). 

България нямаше посланик в НАТО повече от година, след като предишният Драгомир Заков беше изтеглен, за да оглави Министерството на отбраната през март 2022 г.

На освободената от Милков длъжност служебен министър на външните работи е назначен дългогодишният дипломат Иван Кондов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчево, но хладно време

В петък ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Следобед от югозапад облачността ще започне да се увеличава и вечерта ще завали дъжд, който през нощта ще обхване по-голямата част от страната. Минималните температури ще бъдат между 7° и 12°, в София –..

публикувано на 08.05.25 в 19:05

Опасно "предизвикателство" в социалните мрежи поставя в риск живота на децата

Министерството на здравеопазването предупреди за опасно "предизвикателство" в социалните мрежи, което подтиква деца се състезават да задържат дишането си или по друг начин да блокират достъпа на кислород до тялото. В съобщение до медиите здравното..

публикувано на 08.05.25 в 15:31

Две споразумения със Световната банка ще насърчават образованието и предприятията в Северна България

МОН и Международната банка за възстановяване и развитие, част от групата на Световната банка подписаха споразумение за по-ефективното използване на информационните ресурси в образованието. Дейностите по него ще бъдат финансирани чрез средства по Програма..

публикувано на 08.05.25 в 14:01