Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вече можем да резервираме чадърите на плажа чрез онлайн апликация

Снимка: БГНЕС

Това лято туристите ще могат да се информират и да резервират в реално време чадъри и шезлонги на българското Черноморие. Концесионери на морските ни плажове са изготвили приложение, което се очаква да заработи преди официалното откриване на сезона на 1 юни. То може да бъде изтеглено чрез Google Play и App Store от всеки, който желае да го ползва. В момента няма друго подобно приложение, което с тези мащаби да информира потребителите за цените на плажните шезлонги и чадъри, научаваме от интервюна Симеон Цветков, председател на Асоциацията за развитие на дейностите по управление на морските плажове пред сайта bgtourism.bg. По този начин летовниците ще могат да проверят дали на даден плаж има свободен чадър, на коя линия е, да си го резервират директно и да си го заплатят онлайн. Така ще се избегне порочната практика за плащане на трети лица и безотчетни допълнителни таксувания.

Поскъпването на чадърите това лято няма да надхвърли 15%. Очаква се най-високите цени на чадъри и шезлонги да са около 10-15 лева, които са съпоставими с тези на близките плажове по гръцкото крайбрежие, където цените са около 6-10 евро.

Най-евтино ще бъде на къмпинг Нестинарка, цената на чадър или шезлонг там ще е по 0,36 лв.

Вижте още:

Съставил: Венета Николова

По публикацията работи: Михаил Димитров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Долмен „Начови чаири“

Сакар – земя на долмени, царски орли и устойчив туризъм

Сакар, една от най-загадъчните и слабо познати планини у нас, бавно, но уверено се превръща в нова дестинация за устойчив туризъм. Районът, разположен между Източните Родопи и Странджа , години наред оставаше настрана от туристическите потоци. Но..

публикувано на 11.04.25 в 09:15

Цветна феерия, каменни къщи и истории от миналото – разходка във вълшебното Долене

В най-югозападния ъгъл на България, високо в Огражден планина, попадаме в райско кътче от приказките – магнетичното Долене.   Всеки, който дойде тук ахва от изненада, защото гледката е твърде необичайна за повечето български села – окосена..

публикувано на 08.04.25 в 09:15

От Миден уикенд до Киноваканция или как Бургас печели туристите

През миналото лято Бургас и околните курортни селища са посрещнали към 600 хиляди български и чужди туристи, което е с 21% повече спрямо 2023-та. Напоследък обаче черноморският ни град се развива и като културен хъб, привличайки все повече посетители..

публикувано на 20.03.25 в 10:05