“Внезапният порив на г-жа Габриел да поиска отстраняването на Гешев трудно предизвиква у мен възторг. В момента виси един много важен въпрос - дали заявката ѝ е плод на закъсняло с 3 г. просветление, на внезапен катарзис или на определен интерес на хората, които стоят зад Мария Габриел”, коментира пред журналисти президентът Румен Радев.
Той пристигна на официално посещение в Република Южна Африка, където ще разговаря с президента Сирил Рамапоса. Държавният глава е придружаван от представители на 31 български компании и браншови организации за участие в бизнес форум, на който ще бъде подписан меморандум за сътрудничество между търговско-промишлените палати на двете страни.
В Музея на свободата в столицата Претория Румен Радев ще открие изложба на тема “Българската подкрепа за борбата на южноафриканския народ срещу апартейда и социалната дискриминация”. Освен това по покана на Сдружението на българите в РЮА ще присъства на освещаването на първия български православен храм в страната “Св. Иван Рилски”. В програмата на президента е предвидено също посещение в българското неделно училище и среща с наши сънародници. /
През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно и почти тихо. Преди полунощ над Югозападна България все още ще има купесто-дъждовна облачност и на места ще превалява дъжд. Минималните температури ще са между 5° и 10°, в София..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в областта на хирургичната онкология и гастроентерология. Във форума взе участие и френският хирург..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
"Поздравления за новия папа Лъв XIV! Нека работи с мъдрост и всеотдайност за по-мирен свят и диалог между всички", написа премиерът Росен Желязков в "Х"..