Над 1100 състезатели от 76 клуба от 14 страни се събират днес, 13 май, в столичната зала "Асикс Арена" за десетото издание на международния турнир по карате "София Оупън – Купа на президента на Република България“.
В историята на надпреварата броят на бойците във всички възрастови групи на дисциплините "ката" и "кумите" е рекорден, а между тях са редица световни и европейски шампиони и медалисти. Организатори на турнира са СК "Цанев", в партньорството с Българска национална федерация по карате, Президентството на Република България и Фондация "София - европейска столица на спорта".
Официалното откриване е в 10.00 часа.

В "България днес" на 06 ноември слушайте: 05:19 - Актуална информация от България и българските общности по света 18:22 - Кристо и Мариус Куркински с рецепти за това как можеш да отдадеш живота си на изкуството 30:00 - Арх. Ева Попнеделева и..
В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София ще е около 6°. През деня ще е облачно и с валежи, на повече места преди обед. В Северозападна България количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на..
Вицепремиерите и министри на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски подписаха в Гюешево Споразумение за начало на изграждане на жп тунел между България и Република Северна Македония. Съоръжението е част от транспортния коридор "Западни..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската..
В четвъртък минималните температури ще са от 6° до 11°, в София – ще е около 8°. През деня ще остане облачно с превалявания. По-значителни и на повече..