Коалицията „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) няма да подкрепи правителство с мандата на ГЕРБ-СДС, водено от бившия еврокомисар Мария Габриел. Това решиха десните след многочасово, тежко обсъждане в ръководните органи на общата им коалиция.
„Няма да подкрепим първия мандат, започваме да работим за втория мандат, който е единствената алтернатива да не ходим на шести избори“. Това заяви пред журналисти съпредседателят на ПП Кирил Петков, пред медиите.
„Ще започнем консултации с всички парламентарни сили за тяхната готовност да подкрепят конкретни промени в Конституцията относно Висшия съдебен съвет и прокуратурата“, допълни съпредседателят на ДБ Христо Иванов.
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра на външните работи на Турция Хакан Фидан в рамките на Мюнхенската конференция по сигурността...
Черноморската ни община Варна се представя на Международното изложение за туризъм и пътувания Tourism & Travel Expo , което се провежда в Кишинев, Молдова. Община Варна, заедно с още 11 български компании и общини, участват на информационен щанд..
В рамките на операцията Thunder, координирана от Интерпол и Световната митническа организация, агенция "Митници" е задържала 100 леопардови гекона и 243 тарантули. Операцията е проведена през периода 11.11.2024 г. – 06.12.2024 г. с участието на..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..