Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Работещи в БНР протестираха за достойно заплащане

4
Снимка: Георги Нейков

Работещи в Българското национално радио протестираха за достойно възнаграждение на труда си. Акции на протест имаше както в столицата, така и в регионалните станции. В София за час беше затворен ключов булевард до сградата на радиото.

Основното искане е за спешно увеличение на средствата от бюджета за 2023 г. за БНР, което да направи възможно повишение на заплатите с 25%, за да бъде покрита натрупаната от 2021 г. насам инфлация.

"Недопустимо е хора, работещи в такава престижна организация, да получават заплати от 880 лева, за немалък процент 1000 лева просто е мираж", споделиха протестиращи.

Протестът беше организиран съвместно със структурите на двата най-големи профсъюза КНСБ и "Подкрепа", както и на Съюза на българските журналисти в радиото.

Вижте също:

Снимки: Десислава Семковска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Средният осигурителен доход достигна 1882,97 лева (962.25 EUR)

Размерът на средния осигурителен доход за страната за септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за периода от 01.10.2024 г. до 30.09.2025 г. е 1798,95 лв. (919,3 EUR). Това съобщиха от Националния..

публикувано на 11.11.25 в 17:33

"Мечката в контекста на екотуризма" е тема на среща в Смолян

Среща на тема "Мечката в контекста на екотуризма: възможности и перспективи" ще се проведе днес в сградата на родопската община Смолян. Събитието е организирано от WWF България и сдружение "Нови  хоризонти" - Смолян и цели да събере представители на..

публикувано на 11.11.25 в 06:00

Есенните дъждове продължават в Дунавската равнина, в Тракия ще е ветровито

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в североизточните райони и Централна България. След пладне валежите от запад ще спират. Облачността на запад..

публикувано на 10.11.25 в 18:30