Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва затопляне, ще има следобедни пролетни валежи

Снимка: БГНЕС

В петък минималните температури ще са от 9 до 15°, в София - 9°. През деня ще е слънчево. След обяд ще има купесто-дъждовна облачност. На много места ще превали краткотраен дъжд. Максималните температури ще са от 20 до 25°. В столицата ще е 20°.

Над Черноморието  ще има разкъсана облачност. След обяд на места ще превали и прегърми. Максималните температури на въздуха ще са 18-22°. Морската вода е 15-16°. Вълнението на морето ще е 3 бала.

В планините ще е слънчево. След обяд ще има краткотрайни валежи, на височина над 2200 м от сняг. Максималната температура на 1200 м ще е 12°, на 2000 м до 5°.

В почивните дни ще е слънчево с кратки следобедни валежи.

В Европа над западната част на Пиренейския полуостров ще е слънчево, на изток ще е облачно с валежи. Кратки превалявания ще има в Уелс, Южна Франция, Северна Италия, Корсика, Швейцария, Австрия, на места и над Норвегия, Полша и Беларус и Западна Украйна. На Балканите ще вали на източната част от полуострова и крайбрежието на Орфанския залив и Мраморно море. В Лондон и Берлин ще е 17°, в Париж 19°. В Москва се очакват 15°. В Мадрид и Истанбул ще е 20°. В Рим се очакват 21°. В Белград и в Атина ще е 21 и 24°. Букурещ ще е най-топлата евростолица с 25°. 

Във Ванкувър и Монреал ще е 22 и 16°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e19 и 22°. В Лос Анджелис се очакват 22°, в Маями и в Мексико сити ще e 30 и 26°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 21 и 23°. В Дубай ще е 38°, в Йерусалим 24°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В последния ден от седмицата се очаква заоблачаване и понижаване на температурите

През нощта облачността ще се увеличава. В низините и котловините, след временно подобрение на видимостта, ще се образува мъгла или ниска слоеста облачност. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 2°..

публикувано на 01.02.25 в 18:30

Планините са подходящи за туризъм

Условията за зимни спортове и преходи в планините са добри . Според информацията на сайта на Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст, времето в планините е слънчево и тихо, на места по високите части подухва слаб вятър.  В..

публикувано на 01.02.25 в 10:56

Поморийското езеро приема безплатно посетители за Световния ден на влажните зони

Посетителският център "Поморийско езеро" приема днес, 1 февруари,  посетители без входни такси по повод предстоящия Световен ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. Това съобщи Община Поморие. Центърът ще работи от 10:00 до 16:00..

публикувано на 01.02.25 в 07:15