Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ако има конституционно мнозинство, ще бъде създадено правителство

Снимка: БТА

Съпредседателят на “Демократична България” Христо Иванов лансира нова формула за съставяне на правителство – обединение за извършване на конституционна реформа. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов днес също заговори за конституционен кабинет. 

“Носител на тази идея сме ние от “Демократична България” с колегите от “Продължаваме промяната” и е логично от тази гледна точка да се търси с втория мандат реализация на подобна форма”, заяви Иванов. Той изключи подобно правителство да бъде осъществено с първия мандат. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 октомври 2025 г.

В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на всичко по-важно от Балканите през седмицата 23:52 – Отзвук от парламентарните избори в..

публикувано на 10.10.25 в 19:00

Времето в почивните дни – от облаци и валежи до слънчево

В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..

публикувано на 10.10.25 в 18:15

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35