В неделя сутринта в низините и котловините ще се образува мъгла. През деня над България ще се развива дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, в отделни райони и интензивни. Има условия за градушки. Минималните температури ще са от 11 до 16°, в София - 12°. Максималните температури ще са от 21 до 26°. В столицата ще е 21°.
Над Черноморието ще е облачно с валежи. Максималните температури на въздуха ще са 21-25°. Морската вода е 16-18°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В планините ще е облачно и дъждовно. По върховете ще е мъгливо. Максималната температура на височина 1200 м ще е 15°, на 2000 м до 8°.
В понеделник времето остава топло, пролетно неустойчиво с кратки валежи.
В Европа ще вали над югозападната част на Пиренейския полуостров, над Корсика, Южните Апенини, Унгария, Северна Прибалтика, Западна Украйна и повсевместно над Балканите. В Лондон и в Париж ще е 21 и 26°, в Берлин и в Москва – 24 и 15°. В Мадрид се очакват 20°, в Рим – 25. В Атина и Букурещ ще е 26 и 25°. В Белград и в Истанбул ще е 23 и 22°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 19 и 27°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e 25 и 22°. В Лос Анджелис се очакват 19°, в Маями и в Мексико сити ще e 30 и 27°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 13 и 28°. В Дубай ще е 38°, в Йерусалим 33°.
В понеделник преди обед ще преобладава слънчево време. Следобед главно в южната половина от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 6°, а максималните – между 16° и 21°, в София – около 18°. В..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху насърчаването на разнообразен и устойчив туристически продукт, съчетаващ природни ресурси,..
Българска делегация, водена от външния министър Георг Георгиев, присъства на интронизацията на архимандрит Гавриил като игумен на Зографския манастир в Света гора. Българска делегация е в Атон за патронния празник на Зографския манастир "..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира..
Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков..