Шествие за парламентарна република в ЕС и НАТО организира за тази вечер през социалните медии гражданската инициатива "Правосъдие за всеки". Началото на събитието е обявено за 18:30 ч. пред сградата на Президентството в центъра на София, след което участниците ще продължат с шествие до Народното събрание.
Организаторите възразяват срещу начина, по който президентът Румен Радев връчи втория мандат на коалицията ПП-ДБ, намеквайки, че е по-добре да го върне неизпълнен, тъй като вече е "дискредитиран".
"Нека не забравяме, че България е парламентарна, а не президентска република! България отдавна избра своя път на развитие - той е като член на ЕС и в колективната система за сигурност на НАТО. Но нека не забравяме, че той не е гарантиран, ако в критични моменти не го отстояваме и защитаваме", посочват от инициативата.
През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сутрешните часове във вторник на отделни места в низините и над източните райони ще има временни увеличения на облачността и намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между 8° и 13° , в София - около..
България чества 117 години от обявяването на своята Независимост. Център на тържествата е старата българска столица Велико Търново, но тържества се проведоха из цялата страна. С тържествена церемония и възстановка на събитията от 1908 г. Пловдив..
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова участва в тържественото честване на 117-ата годишнина от обявяването на Независимостта на България във Велико Търново. "Само единни и обединени около национални приоритети можем да градим държавата си..
"- Анадолеца или Пашата, както му казваха още, беше най-хубавото куче на Петра. То беше голямо, черно, с дълга космата опашка и увиснали уши, каквито са..
И тази година екипът, проучващ археологическия комплекс Провадия-Солницата, организира на 22 септември Ден на отворените врати. Подготвен е интересен и..
В "България днес" на 22 Септември слушайте: 01:47 - Актуално от България и сънародниците по света 12:55 – В деня на..