Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев ще присъства в Анкара на встъпването в длъжност на Ердоган

Румен Радев и Реджеп Ердоган на 6 октомври 2022 г. , архив
Снимка: Прессекретариат на президента

Държавният глава Румен Радев заедно с още 19 други държавни лидери и десетки министри ще присъства днес на церемонията по встъпване в длъжност на президента на Република Турция Реджеп Тайип Ердоган, който беше преизбран на поста на 28 май т.г.
Церемонията ще се проведе в президентския комплекс „Бештепе“ в Анкара. Румен Радев ще бъде придружаван от съпругата си Десислава Радева.
След преизбирането на турския му колега българският президент го поздрави и изрази увереност, че отлично развиващото се през последния период двустранно и многостранно сътрудничество между България и Турция ще продължи да се надгражда още повече по време на новия мандат и ще бъде фактор за укрепване на добросъседството, доверието, сигурността и сътрудничеството в региона на Югоизточна Европа.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е облачно и мъгливо, температурите ще са в широки граници

В четвъртък  минималните температури ще бъдат в широки граници, от минус 6° - минус 8° в местата с мъгла, до около 5° в крайните югозападни райони от страната. В София ще е около минус 1°. През деня над по-голямата част от страната облачността ще е..

публикувано на 26.02.25 в 18:30
Даниел Митов

Стриктен полицейски контрол в 30-километровата зона по границите с Гърция и Румъния

МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови 52 микробуса за "Гранична полиция" министърът на вътрешните работи Даниел Митов в отговор на..

публикувано на 26.02.25 в 16:27
Мирослав Боршош, Росен Желязков, Христо Стоичков и Зураб Пололикашвили

Христо Стоичков става първият посланик на спортния туризъм към ООН

Христо Стоичков е новият специален посланик на Световната организация по туризъм към ООН. Това стана ясно на официална среща в Министерския съвет между премиера Росен Желязков, министъра на туризма Мирослав Боршош, генералния секретар на..

публикувано на 26.02.25 в 14:29