САЩ нямат позиция кои партии да са на власт. Просто искаме да се сформира правителство възможно най-скоро, което да работи с нас по политиките, които ни вълнуват, каза пред bTV пратеникът на Държавния департамент на САЩ, координиращ противодействието срещу дезинформацията Джеймс Рубин. Той определи като "абсолютни глупости" твърденията, че САЩ са кадрували бъдещото българско правителство. "Разговарях с посланика. Той ме увери, че никой в посолството не обикаля със съвети за конкретни политики или лица", каза Рубин.
"На Балканите има няколко по-уязвими за руската дезинформация страни. Сред тях са Черна гора, Сърбия, Македония и България. За Русия информационното пространство е бойно поле, това е форма на държавна политика. Те планират неща, които да се кажат, неверни тези, които да проникнат в обществата ни, защото се надяват по този начин да накърнят подкрепата за правителството на Украйна, например", допълни дипломатът.
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..