В кратка церемония Коалицията „Продължаваме промяната - Демократична България“ (ПП-ДБ) върна на президента Румен Радев изпълнен втория мандат за съставяне на правителство. При връчването кандидат премиерът Николай Денков каза, че очаква президентът да издадете указ за гласуване на правителството в парламента и след това да има гладко прехвърляне на властта, както е по конституция. „Мисля, че всички имаме нужда от успокояване на ситуацията, за да знаят хората, че кабинетът, парламентът и президентската институция работят заедно", каза Денков.
"България има нужда от институции и политици, които реално да се ръководят от българския народ, да работят за сигурност, справедливост и срещу корупцията, както очакват всички почтени български граждани“, отговори президентът. Радев обеща да издаде указа възможно най-бързо и призова депутатите да гласуват по съвест без да се съобразяват с партийните разпореждания.
„В максимално кратки срокове трябва да се направи нормален бюджет, без този абсурден дефицит“, заяви Денков пред журналистите на входа на президенството.
Председателят на парламента Росен Желязков, заяви, че е готов да свика извънредно заседание на 6 юни за гласуването на правителството, ако указът излезе в понеделник.
Надуваеми булка, младоженец и свещеник посрещнаха ПП-ДБ пред сградата на президентската администрация. Малобройните протестиращи от „Левицата“ бяха залепили на лицето на булката портрета на лидера на ПП Кирил Петков, а лицето на жениха бе изрисувана като лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..