Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Народното събрание избира ново правителство

Снимка: БТА

Председателят на Народното събрание Росен Желязков свиква днес извънредно заседание с три точки – избиране на министър-председател, приемане на структура на Министерския съвет и избиране на Министерски съвет, съобщи парламентарният пресцентър. Кандидатът за премиер Николай Денков вчера върна изпълнен втория проучвателен мандат, а президентът Румен Радев подписа указа за гласуване на предложения от “Продължаваме промяната – Демократична България” кабинет.  

“България има нужда от институции и политици, които реално да се ръководят от българския народ, да работят за сигурност, справедливост и срещу корупцията, така както очакват всички почтени български граждани, да укрепват суверенитета на страната и да работят за задълбочаване на европейската ни интеграция”, заяви държавният глава. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 12 май 2025 г.

В "България днес" на 12 май ви предлагаме : 01:05 - Актуална информация от България и българските общности зад граница 07:35 - Времето у нас и по света 13:12..

публикувано на 12.05.25 в 19:00

От 8 до 80-годишни ще "мерят сили" на Голямата диктовка "Пазител на българския език"

За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата диктовка "Пазител на българския език". Инициативата ще се проведе на 22 май 2025 г. от 11:00 ч. в три от..

публикувано на 12.05.25 в 10:05

Евродепутатът Емил Радев организира международна конференция срещу насилието над животни

Под надслов "Заедно срещу жестокостта! Нови заплахи и ефективни решения в защита на животните" в София ще се проведе международна конференция, организирана от Емил Радев – евродепутат и зам.-председател на Интергрупата за защита на животните в..

публикувано на 12.05.25 в 07:00