Главният редактор на изданието "Българика" в Калифорния Евгени Веселинов получи годишната награда на Фондация "Българска памет". Отличието му беше връчено лично от председателя на фондацията Милен Врабевски по време на специална церемония в София.
От 2000 г. Веселинов живее в САЩ, където работи като професионален фотограф на свободна практика. През 2003 г. в Лос Анжелис създава в-к "Обзор" първото българско печатно издание на Западния бряг. Медията преминава онлайн през 2009 г, като уебсайта BulgariCA. Името е съкратено от "Българи в Калифорния" (BULGARICA - BULGARians In CАlifornia). През 2008 г. той създава първото българско училище на Западния бряг - "Иван Вазов". "Журналистът", както го наричат, организира и подкрепя десетки инициативи и събития в Лос Анжелис и помага на българи в Щатите.
"Вълнението е голямо. Това ми е първата награда. Голям ден е за мен, голям празник. Аз тази година имам юбилей – ставам на 60 години, навършват се и 20 години от създаването на българската медия и 15 години от създаването на българското училище на Западния бряг в САЩ. Много съм щастлив и горд, че точно тази фондация ми дава наградата, защото ми съвпада посоката с това, което прави д-р Милен Врабевски", заяви на церемонията Веселинов.
"Среща с българската култура в Атина" ще се състои на 16 май, петък, в Европейския център в гръцката столица. По време на събитието ще бъдат представени самостоятелната изложба на IOTOFF "Пакети Енергия – Свят от Събития, Не от Неща", както и..
Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската емиграция в Америка. Процесът беше запечатан в документалния филм "По следите на българите американци..
В Музея на емиграцията в Сао Пауло, Бразилия, на 10 май ще се проведе фестивалът "Розите на България". Културното събитие се организира от Българското училище в Сао Пауло съвместно с Посолството на България в Бразилия и по инициатива на българското..
Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската..