Утвърждаването на българистиката в чужбина и преподаването на български фолклор в неделните училища зад граница са на фокус в провеждащия се обучителен семинар в Югозападния университет „Неофит Рилски“. Поканата е била отправена към директорите на български училища в Европа, и сега в Благоевград има участници от Италия, Испания, Кипър, Ирландия, Германия, Гърция, Франция, Австрия, Турция, посочи проф. Магдалена Панайотова, декан на Филологическия факултет на висшето училище пред БНР-Благоевград.
За първи път Югозападният университет е домакин на подобен обучителен семинар, който се провежда по програма „Еразъм+“ до 10 юни. За гостите е предвидена и богата културна програма, в рамките на която ще посетят живописния град Мелник.
Съставил: Елена Каркаланова
Зам.-министърът на икономиката Дончо Барбалов ще представи на 16 октомври възможностите за задълбочаване на българо-унгарското икономическо сътрудничество по време на бизнес форума "Икономика и индустрия" в Кечкемет. На 15 октомври в унгарския град..
20 номинации от 11 държави – това е броят на претендентките за отличието "Българка на годината"-2024, на името на "Св. Злата Мъгленска" , което Изпълнителната агенция за българите в чужбина присъжда от 2009 година насам. Както вярната..
По покана на Българския културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена писателят Весо Портарски ще участва в литературния форум "Европейски дни на културата". Организатори на събитието са EUNIC AUSTRIA (Австрийски национален институт за култура в..
Идвам в България да се зареждам с нови чувства – това сподели с нас Десислава Цветкова, която прекарва 14 години в столиците на Обединена Европа,..
20 номинации от 11 държави – това е броят на претендентките за отличието "Българка на годината"-2024, на името на "Св. Злата Мъгленска" , което..