На 12 юни, Пленумът на ВСС продължава процедурата по отстраняване на главния прокурор Иван Гешев. Процедурата започна по предложение на четирима членове на Прокурорската колегия на ВСС, заради изказване на Гешев, което според тях се уронва престижа на съдебната власт. Заседанието беше прекъснато, заради изискванията за разумен срок, в който главният прокурор да се запознае с доказателствата по процедурата. По думите на Огнян Дамянов, член на Прокурорската колегия на ВСС, един от вносителите на предложението за предсрочно освобождаване на Гешев, ВСС ще гласува, когато е готов, изяснена е обективната истина и са събрани всички доказателства. По този повод експерти коментираха, че президентът Румен Радев ще подпише указа едва след произнасянето на Конституционния съд по казуса.
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 – Културните сдружения на българите в чужбина се обединяват в асоциация 33:39 – Весела Райчинова,..
Във вторник минималните температури ще са от 17 до 24°, в София – 18°. От северозапад в страната ще навлиза относително студен въздух. Отначало развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност ще има над западните и централните райони, а през..
"Членството в ЕС и предстоящото приемане на еврото подкрепят институции в България и устойчивостта на управлението, но корупцията остава значително предизвикателство." Това пише в най-новия периодичен преглед за България на международната..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 –..