Българското национално радио (БНР) за поредна година е националната медия, в която българите имат най-голямо доверие, сочи доклада Digital News Report за 2023 г. на Института за изследване на журналистиката "Reuters" към университета в Оксфорд
Най-голям дял от българите – 59%, се доверяват на новините на БНР. Със същия резултат до БНР се нарежда Българската национална телевизия, но при нея делът на недоверие е 20% при 18 на сто на показателя за БНР.
В класацията за достигане до публиката БНР е на 8-о място. В класацията за достигане до публиката онлайн сайтът на БНР е на 12-о място и се следи седмично от 11% от аудиторията. 76% от българите посочват, че основните им новинарски източници са онлайн, но доверието им в новините е ниско, пише в доклада.
В петък минималните температури ще бъдат между минус 20° и минус 5°. В София ще е около минус 13°. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Температурите ще са в широки граници...
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..
Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..