От днес до края на август “Пътна полиция” ще проведе традиционната акция "Ваканция! Да пазим живота на децата на пътя". Според Лъчезар Близнаков от Главна дирекция "Национална полиция" за същия период на м.г. по българските пътища са загинали пет деца, а други 356 са били ранени. За да не бъде повторен този печален резултат, ще се предприемат контролни мерки в районите на детските градини и училищата, както и в малките населени места. Полицаите ще бъдат безкомпромисни към водачите, които нарушават правилата за превоз на деца.
Заради интензивния трафик от 15 юни до 14 септември ще се проведе и акцията "Безопасно лято", насочена към ограничаване на пътните произшествия. Така в петък, събота и неделя между 14,00 и 21,00 ч. по основните пътни направления, на изходите на големите градове и входовете на курортните комплекси ще бъдат ангажирани максимален брой полицаи и технически средства.
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов. 02:00 - Актуална..
В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..
Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..