Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След седмица ще се реши дали ще има синдикални протести

Пламен Димитров предсдетал на КНСБ
Снимка: БГНЕС

Заложените в бюджета над 10 млрд. лв. капиталови разходи няма да бъдат изпълнени поне с 2 млрд. Това дава възможност за друг размер на разходите. Има още пера, в които могат да бъдат направени икономии, за да се намерят парите, които искаме и да бъдат заложени в разходната част на държавния бюджет за увеличение на заплатите в държавния сектор, за да се компенсира инфлацията. Това каза пред БНР президентът на синдиката КНСБ Пламен Димитров. 

"Трябва да бъдат затворени всички данъчни дупки, които бяха отворени и всяко ДДС да бъде върнато на нивото си", призова Димитров и подчерта, че "1000 лв. минимална работна заплата е реалистична". Той очаква новата седмица да е решаваща и от изхода на редица срещи ще се реши „дали и какви протести ще има" за размера на заплатите. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 8 септември 2025 г.

В "България днес" на 8 септември слушайте: 02:22  "Църковен календар" – честваме Рождество Богородично 06:59   Манастирът Палѝгодèн край Банско, построен в чест на Божията майка 14:45 Актуално от страната и за българските общности по..

публикувано на 08.09.25 в 09:00

Рядко небесно зрелище – Кървава Луна озарява нощното небе над България

В неделната вечер на 7 септември небето ще  ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..

публикувано на 07.09.25 в 11:05

Боб, наденица и фолклор – пъстър и вкусен празник в село Житница

Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..

публикувано на 07.09.25 в 07:15