Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет няма да обсъжда на 20 юни избора на Борислав Сарафов за и.д. главен прокурор, каза преди заседанието на колегията съдия Атанаска Дишева. Указът на президента Румен Радев за освобождаване на Иван Гешев като главен прокурор вече е обнародван в "Държавен вестник".
"Това, което се случва в момента някак навява на съмнения, че парламентарно представените политически партии търсят да назначат свой човек на стола на главния прокурор", коментира президентът Радев на енергийна конференция в София избора на Сарафов. Президентът призова "обществото да следи и упражнява всевъзможен контрол" върху Сарафов, защото според Радев процедурата по избора му "не е преминала през задълбочени обсъждания за професионални и морални качества" на магистрата.
"Не знам откъде президентът Радев вади тези заключения. Нито законодателната, нито изпълнителната власт трябва да излизат от правомощията си". Така премиерът Николай Денков отговори от Пампорово на коментара на президента Радев.
Авиокомпаниите “Скай Експрес” (Sky Express) и Егейски авиолинии (Aegean Airlines) анулираха полети до и от Летище “Васил Левски” – София заради 24 часовата национална стачка в Гърция, съобщиха от столичното летище. Няма да се състоят..
Кадровата криза в туристическия сектор е достигала критични нива, като по различни данни до 70% от туристическите обекти работят с недокомплектован персонал. Икономическите загуби от нереализиран туристически потенциал се изчисляват на близо 1..
В сряда , 9 април, вятърът от северозапад отново ще се усили. Облачността ще бъде променлива, следобед по-често значителна, но само на отделни места ще превали дъжд и сняг. Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около..
В "България днес" на 11 април слушайте: 01:45 - Актуална информация от България и света 10:14 - Прогноза за времето у нас и по света 16:07 -..
Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от..
От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и..