В бюджет 2023 ще бъде заложен бюджетен дефицит от три процента на начислена основа. По думите на министъра на финансите Асен Василев, това е 4.5 млрд. лева недостиг в хазната. Василев представи основните параметри на проектобюджета за годината, който ще бъде внесен в народното събрание в началото на юли.
Преди това, по време на форума на Националното сдружение на общините в Пампорово, премиерът Николай Денков съобщи, че в редовния бюджет за тази година ще има сериозно увеличение на средствата за общините с близо 25 на сто.
Заради наводненията и причинените щети, фондът за бедствия е вдигнат от заложените в проектобюджета на служебния кабинет 40 млн. евро, на 65 млн. евро. До момента около 30 млн. евро от този фонд са изразходвани, като при новия разчет има още около 35 млн.евро свободни, плюс евентуално буфери, ако се наложи. За да влезе в сила от 1 август, бюджетът трябва да бъде приет до края на юли.
България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..
В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и Източна България ще има разкъсана средна и висока облачност. Над останалата част от страната облачността..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..