Няма убити и ранени при експлозията, последвана от пожар, които избухнаха този следобед в румънската рафинерия Петромидия на брега на Черно море, предаде румънската G4 Media. Инцидентът се е случил при извършване на техническа поддръжка на инсталация за щадящ хидрокрекинг.
Служителите в цялата рафинерия са били евакуирани незабавно след инцидента. Около 15.44 часа румънската система за предупреждения Ro-Alert е известила жителите в района на рафинерията, която е недалеч от курорта Мамая и Констанца. Междувременно екипите за действия при извънредни ситуации на службата SMURD са се намесили, след като първоначално пожарникари от самата рафинерия са ограничили разрастването на пожара.
Към 16.30 SMURD е известила, че са извършени замервания в района на рафинерията и няма установени отделени опасни вещества.
През юли 2021 г. при друга експлозия в Петромидия, последвана от пожар, загина един човек, други петима бяха ранени.
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
В събота , 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър...
За трета поредна година расте броят на младите лекари, които искат да останат в България след завършването си. Това показват резултатите от анкета сред 224 български абсолвенти от Випуск 2024 на Медицинския факултет към Медицински университет-София. 74,3%..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава..