Новото редовно правителство работи за политическа стабилност в България, която да осигури добри условия за инвестиции и да повиши жизнения стандарт на хората. Това заяви премиерът акад. Николай Денков на срещи с посланиците на държавите от ЕС и на САЩ.
Липсата на стабилност през последните над 2 години е основна пречка за по-голяма активност както на европейския, така и на американския бизнес, стана ясно от разговорите. Заедно с външния министър Мария Габриел премиерът представи приоритетите на правителството и законодателната му програма.
Основните външнополитически теми за България са влизането в Шенген и в еврозоната, подчертаха Денков и Габриел. България ще активизира усилията, за да покрие критериите на САЩ за отпадане на визовия режим и премиерът лично ще следи процеса.
С посланик Кенет Мертен е обсъдено и сътрудничеството в областите на сигурността и на ядрената енергетика. За да се активизират двустранните бизнес контакти, САЩ ще изпратят поне две нови търговски аташета, е казал Мертен.
Българските доставчици прекратили интернет услугите си и GSM покритието за Босилеград и района, заявиха българите в Западните покрайнини при посещението там на председателя на парламента Наталия Киселова. Етническите българи там могат да се ползват..
Нов български университет обявява началото на инициативата "Пролетни дни на изкуствата" – празник на креативността и културата. От днес до 5 юни ще се проведат над 30 културни и артистични прояви с участието на студенти, преподаватели и международни..
Във вторник ще преобладава слънчево време. Над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а максималните – между 21° и 26°,..
Земетресение от 6,2 с епицентър в района на Истанбул, регистрирано днес в 12:49 часа местно време, е усетено в различна степен и на територията на..
Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води..
В брой 48 на предаването слушайте: От Молдова през България до Франция – пътя на бесарабския българин Иван Стоянов - интервю на Йоан Колев;..