Футболен турнир по случай Световния ден на бежанеца ще се проведе днес в комплекс “Спортна София” в столичния парк “Възраждане”. Той е организиран от Бежанско-мигрантската служба на Българския червен кръст съвместно с представителството на Върховния комисариат за бежанците и в него ще участват представителни отбори от бежанските и мигрантските общности в България.
Световният ден на бежанеца се отбелязва от 2001 г. в израз на съпричастност към съдбата на милиони хора, принудени да напуснат родината си заради конфликти и преследване. Мотото през т.г. е „Надежда далеч от дома“.
Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В "България днес" на 20 ноември слушайте: 06:41 - Актуално от страната и българите по света Гости в студиото: Димитринка Командучи и Адолфо Порто 19:29 - "Харизмата на българина" и как проектът на Дими Командучи ще допринесе за..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..