Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още 45 медици обучени да оказват медицинска помощ по въздух

Снимка: БТА

Зам. здравният министър Илко Гетов връчи сертификатите на 45 лекари и медицински специалисти, завършили успешно курса за оказване на спешна медицинска помощ по въздух. Така общият брой на подготвените медици по програмата за бързо достигане и осигуряване на достъп до пациенти в отдалечени и трудни условия достигна 91 души.

До края на годината се очаква да бъде доставен първия от шестте хеликоптера за спешна медицинска помощ. Освен това има готовност да бъдат закупени още две въздушни линейки, каза зам.-министърът. “Първият хеликоптер ще дойде между 15 декември и 20 януари. Вторият ще дойде до 30 юни 2024 г. и така на всеки 5-6 месеца ще идва по една машина до края на 2026 г.”, добави той.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вече 3 години INSAIT позиционира България на технологичната карта на света

От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..

публикувано на 11.04.25 в 11:39

Законови промени ускоряват въвеждането на цифрови технологии в малки населени места

Парламентът прие на второ четене промени в Закона за електронните съобщителни мрежи и физическа инфраструктура. Целта е да се съкратят сроковете за издаване на документи при строеж и въвеждането в експлоатация на цифрови технологии, предава..

публикувано на 11.04.25 в 10:56

Над 65 премиерни модела мотоциклети на Moto Expo 2025 в София

Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от днес до 14 април в Арена 8888 София. Публикта ще види между 700 и 800 машини, от които над 65..

публикувано на 11.04.25 в 08:15