Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Украйна ще ремонтира двигатели за българските Миг-29

Снимка: БГНЕС

Украински завод ще ремонтира шест двигателя за българските изтребители Миг-29, стана ясно от решението по обществената поръчка. За целта страната ни се задължава да плати 15,5 млн. лв. без мито и ДДС.

Сделката ще се извърши през българската компания ТЕРЕМ – ХОЛДИНГ ЕАД, която ще използва като подизпълнител Луцкия ремонтен завод „Мотор“.

Двигателите ще бъдат транспортирани с наземен или друг транспорт. 

България ще поддържа изтребителите съветско производство до пристигането на новите F-16. Първият от от тях се очаква през 2025 г.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На снимката: Цветан Спасов, Смилен Вълов и Димитър Копаров

Все повече българи искат да се завърнат в родината

Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма “Развитие на човешките ресурси“ на Министерството на труда и социалнат олитика. Решението се..

публикувано на 21.10.25 в 15:34

24 обществени медии от цял свят обсъждат в София съвременните предизвикателства

Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Българското национално радио за първи път е..

публикувано на 21.10.25 в 13:25

БНР е домакин на годишна среща на обществените медии от пет континента

Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters International).В конференцията участват ръководители и представители на обществени радиа и..

публикувано на 21.10.25 в 10:30