Няма непосредствена опасност за територията или гражданите на България, заяви премиерът Николай Денков след снощното извънредно съвещание с участието на министри и шефове на службите за сигурност по повод събитията в Руската федерация.
Той добави, че е създадена готовност за евентуалната евакуация на български граждани и дипломатически служители от Русия. До момента обаче няма заявления от желаещи да напуснат страната, съобщи външният министър Мария Габриел.
По думите й, външното ни министерство следи с повишено внимание ситуацията в Русия и е в непрекъснат контакт с партньорите ни от Европейския съюз и НАТО, както и с българското посолство в Москва. “Разузнавателните служби на нашите партньори подават и обменят информация”, потвърди премиерът.

Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се стопяват – в пряк и в преносен смисъл. Именно това се случи по време на научната конференция "Терени и..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват дванайсет отбора от цял свят, преборили се за място сред най-добрите след оспорвани квалификации...
Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски –..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до..