Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млади хора организираха благотворителен фестивал в подкрепа на “цветните” деца

Снимка: Здравка Маслянкова

Група млади хора, които искат да повишат информираността на обществото за децата от аутистичния спектър, организират днес благотворителен фестивал “Спектър” във Велико Търново.

В парк “Марно поле” има пленер по рисуване, арт работилници, консултации с ресурсни учители. Показани са също рисунки на “цветните” деца, а от 18,30 ч. в летния театър ще се състои концерт в подкрепа на семействата им.

Виждаме, че обществото ги третира по ужасен начин, не ги разбира и това е следствие от ниската информираност на хората. Можем да помогнем за приобщаването им – няма нищо срамно, това не е заболяване. Всички сме хора”, казаха 16-годишната Рая Йорданова и 17-годишната Виктория Велчева, които стоят в основата на фестивала.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 29 юли 2025 г.

01:25  Актуално от България и сънародниците по света 24:09  От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29  Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20  Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..

публикувано на 29.07.25 в 19:00

Запазва се лятната прохлада, на места ще превали

В сряда  минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..

публикувано на 29.07.25 в 18:30

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26