Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От запад ще захладнее и започват валежи

Снимка: БГНЕС

В събота ще е слънчево. След обяд от запад ще се заоблачи и на места ще превали. Минималните температури ще са от 12 до 18°, в София – 12°. Максималните температури ще са от 28° до 33°, в столицата – 28°.

Над Черноморието ще е слънчево. Максималните температури на въздуха ще са 25-28°. Морската вода е 22-24°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В планините ще е слънчево, след обяд над западните масиви ще превали. Температурата на 1200 м ще е до 22°, на 2000 м до 15°.

В неделя над Източна България ще е горещо до 33°, на запад ще е по-хладно с кратки валежи.

В Европа над северозападната част от континента в събота ще е ветровито, с променлива до значителна облачност и валежи. В Централна Европа и Централното Средиземноморие на много места ще има интензивни валежи В Европейска Русия също ще вали и ще прегърми. В Балканите на северозапад ще вали, особено по Адриатика. В Лондон и Париж ще е 23 и 25°. В Берлин и Москва се очакват 24 и 26°. В Мадрид и в Рим ще е 32 и 27°. В Атина и в Белград ще е най 32 и 28°, в Истанбул – 30. Букурещ ще е най-топлата европейска столица с 33°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 22 и 28°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e 29 и 31°. В Лос Анджелис се очакват 26°, в Маями и в Мексико сити ще e 31 и 24°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 14 и 23°. В Дубай ще е 39°, в Йерусалим 29°. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бял бряст

Две вековни дървета на 200 години бяха обявени за защитени

Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..

публикувано на 09.11.25 в 08:10
Археологическият резерват Деултум-Дебелт

Честваме 1160 години от покръстването на българския народ

В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..

публикувано на 08.11.25 в 08:04

През почивните дни ще е облачно, температурите ще се повишат

В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена. Преди обед валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще..

публикувано на 07.11.25 в 18:30