Международен ден без найлонови торбички отбелязваме на днешната дата, 3 юли. Инициативата датира от 2009 г. с подкрепата на Световното обединение за алтернативи на изгарянето (GAIA) и на европейската организация "Нулеви отпадъци Европа" (Zero Waste Europe), с цел да се повиши информираността на обществеността за вредата от найлоновите торбички за околната среда и да се насърчат хората да не ги използват.
Артистите винаги са сред първите, които застават зад подобни каузи, свързани с грижа за бъдещето на човечеството. Сред тях е и Лили Гелева, която през 2018 г. реализира авторската си песен "Писмо в бутилка". Песента и видеото към нея, с режисьор Димитрис Георгиев, представляват социална кампания против замърсяването с пластмаса и поставя въпроса какви следи оставяме, каква е личната отговорност на всеки един от нас.
В клипа към песента се включват някои от най-популярните български актьори, режисьори и музиканти.
Снимки: ДА "Архиви", Регионален исторически музей - Бургас, burgas.bg, Красимир Каменов, архив
Завърши Международният фестивал SENZA FRONTIERE – INTERNATIONAL MUSIC STARS, който се проведе в черноморския курорт Албена. Форумът събра млади таланти от България и Италия, които не само пеят с изключителна емоция, но и доказват, че музиката наистина..
Снимки: philipkoutev.com, clubabagar.com, Facebook /The Banshees Of Inisherin
На 11 октомври Софийската опера представя първата си премиера за новия сезон – изключително популярните "Селска чест" на Пиетро Маскани и "Палячи" на..
Две млади момичета - Елисавета Ташева - eleeza и Рада Илиева – се занимават с пеене от малки, но и създават свои авторски песни. Сега, обединени от..
Калина и Йоана Андрееви се занимават с музика буквално цял живот. Макар и с класическо музикално образование, като дъщери на певицата, диригент и..