Не се готви промяна в позицията на България по отношение на Северна Македония с допълнителни отстъпки, за да започнат по-бързи преговори за еврочленство, заяви пред БНР съпредседателят на “Демократична България” Христо Иванов. Той добави, че преговорната рамка не може да бъде предоговаряна и че тя е свършен факт на европейско ниво.
“Трябва да намерим начин да защитим интересите си, но и да поправим отношението между двата народа, защото позволихме политиците от двете страни да инжектират омраза”, изтъкна депутатът.
Според Христо Иванов през последните години България е претърпяла исторически провал в т.нар. народна дипломация в отношенията си със Северна Македония. “Ние искаме да се сближаваме с нашите братя, а постигаме точно обратното”, добави той.
Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време забави пътуването и се очаква корабът да акостира на пристанището към 16:00 часа днес, вместо в 10:00,..
В петък , 11 април, облачността отново ще се увеличава, но ще се задържи почти без валежи. Привечер на отделни места в Източна България, а през нощта срещу събота и в останалата част от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат минус..
В брой 46 на предаването слушайте: За българската емиграция в Кипър и нуждата от български училища за децата на нашите сънародници – интервю с Калинка Панчева, основател и директор на училище „Родна стряха“; Научна монография дава сведения..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 :..