Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министърът на транспорта ще уволни директора на гражданското въздухоплаване

Георги Гвоздейков
Снимка: БГНЕС

Летял опасно ниско и без разрешение хеликоптер на 1 юли е причината за предстоящото уволнение на директора на "Гражданска въздухоплавателна администрация" Христо Щерионов още в понеделник. 

Хеликоптерът е прелетял рано сутринта към 5:20 над плажа на къмпинг "Градина" много ниско над хората, на около 15 метра, а от него са се провисвали пътници и са хвърляли към земята големи количества бутафорни банкноти.

В интервю за bTV Гвоздейков потвърди отказа на транспортното министерство от ползване под наем на два медицински хеликоптера за въздушна помощ. Няма никакъв смисъл да наемаме хеликоптери, на които дължим пари независимо дали работят или не - по 1 млн. лв. (500 000 евро) на месец, когато не е готова цялата система, коментира Гвоздейков. Според него в края на годината България ще разполага с първи собствен медицински хеликоптер.
"Директорът на "Гражданска въздухоплавателна администрация" ще бъде освободен", каза пред журналисти транспортният министър Георги Гвоздейков след среща с премиера акад. Николай Денков, на която е бил обсъден случаят. По думите му, инцидентът е в разрез с всички правила за извършване на този тип полети. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва Българският фестивал на сливата

Балканът, керамиката и сливовият плод са емблемата на троянския край. А местните знаят как да пазят традициите си. Доказва го и събитието, което бележи края на земеделската година в края на всеки месец септември – Българският фестивал на сливата ...

публикувано на 19.09.25 в 13:10
Росен Желязков

Премиерът не е съгласен да се ограничава домашното вино и ракия

"Категорично няма да стане". Това заяви премиерът Росен Желязков пред журналисти по повод публикуваните за обществено обсъждане нови правила за производството на домашна ракия и вино.  "Министерство на земеделието и храните отново несъгласувано..

публикувано на 19.09.25 в 13:01

По съседски: Събития с балкански адрес

74% от румънците са съгласни да има доброволна военна служба Почти 3/4 от румънците, или 74,2%, са съгласни с въвеждането на доброволна военна служба. Това показва проучване на социологическата агенция INSCOP от началото на септември по..

публикувано на 19.09.25 в 10:35