Държавният глава Румен Радев поздрави президентът на САЩ Джо Байдън и американския народ за Деня на независимостта – 4 юли. "Убеден съм, че връзките между България и САЩ ще продължават да се развиват в духа на трайно приятелство и на стратегическото партньорство, основаващо се на общите демократични ценности, споделени интереси и отговорности", пише в поздравителния адрес.
Президентът добавя, че България ще продължи да работи за насърчаване на двустранната търговия и инвестиции, модернизацията на въоръжените сили, сътрудничеството в енергетиката. Сред двустранните теми по които ще се работи са: "присъединяването към Програмата за безвизови пътувания на САЩ и сключването на Споразумение за социална сигурност“.
Радев заявява, че само в дух на солидарност и в рамките на съюзническите отношения могат да се преодолеят предизвикателствата пред международна сигурност от войната на Русия срещу Украйна.
На 21 май на церемония ще бъдат връчени наградите от осмото издание на конкурса за чиста журналистика Web Report, съобщават организаторите от сайта Dir.bg. Целта на конкурса е да бъде представена и наградена качествената, почтена и отговорна..
От 21 до 24 май - в дните, предшестващи празника на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в София ще се проведе международна научна конференция на тема "Християнските мисии през..
В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на изолирани места в западните райони преди обяд е възможно да превали слабо. Ще има и слънчеви..
В понеделник ще се задържи облачно, на много места с валежи от дъжд. Минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня след..
С решение на Министерския съвет срокът за изпълнение на дейностите по Националната програма за научни изследвания "От полюс до полюс 2022-2025 г." е удължен..
В словото си на официалното честване в София на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската..