Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Членството на България в Шенген – сред приоритетите на испанското председателство

Н.Пр. Алехандро Поланко и Мария Габриел
Снимка: БГНЕС

Приоритетите на испанското председателство на Съвета на Европейския съюз бяха представени в София от посланика на Испания в България Алехандро Поланко, вицепремиера Мария Габриел и ръководителя на представителството на ЕК в България Цветан Кюланов. Посланик Поланко обеща, че Испания ще работи за намаляване на енергийната зависимост от трети държави и за алтернативни енергийни източници, което ще доведе до повишаване на конкурентноспособността в икономиката и повече работни места, за присъединяване на България и Румъния в Шенген, продължаване на подкрепата за Украйна.

Габриел благодари на Испания за силната подкрепа по пътя на България към Шенген, като акцентира върху целта членството да бъде финализирано до края на 2023 г.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Папа Франциск и Росен Желязков

Росен Желязков е начело на българската делегация на погребението на папа Франциск

Премиерът Росен Желязков оглавява българската делегация за участие в траурната церемония за погребението на папа Франциск днес в Рим, Италия, съобщиха от пресслужбата на кабинета. В състава на делегацията са още вицепремиерът и министър на транспорта и..

публикувано на 26.04.25 в 06:00

Отново се очакват следобедни превалявания

В събота  минималните температури ще бъдат от 5 до 10°. В София ще е около 7°. Преди обед ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи, придружени с..

публикувано на 25.04.25 в 18:30
Красимир Вълчев

Граждани организират протест срещу задължителен предмет "Религия" в училище

Протест с искане за оставка на министъра на образованието Красимир Вълчев и отмяна на идеята на МОН за задължително изучаване на предмет "Религия и добродетели" се организира в социалните мрежи, предаде репортерът на БНР Андрей Борисов.  Акцията..

публикувано на 25.04.25 в 15:49