Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С победа № 81 в турнирите от Големия шлем Димитров продължава на Уимбълдън

Снимка: АП/БТА

Григор Димитров победи Иля Ивашка в три сета - 6:3, 6:4 и 6:4 - и се класира за третия кръг на тенис турнира от Големия шлем в Уимбълдън - Лондон. Българинът с лекота преодоля съпротивата на съперника от Беларус. Най-добрият български тенисист направи в мача 11 аса и 31 печеливши удара.

В третия кръг за място на осминафиналите Димитров ще се изправи срещу американеца Франсис Тиафо, който е десети в основната схема на турнира.Това ще бъде четвърти мач между двамата, като до момента Григор води в баланса с 2-1 победи.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40