В румънския град Клуж - Напока Елвира Краснобаева спечели титлата във финала с топка на световното първенство по художествена гимнастика за девойки. Съвършено изиграната композиции и оценката от 32.100 точки, донесе златния медал на българката. Във финала с обръч Краснобаева допусна неточности и остана четвърта.
Преди това българските състезателки спечелиха още два златни медала. Ансамбълът в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова стана шампион в многобоя, а грациите от тима заедно с Елвира Краснобаева и Никол Тодорова взеха и отборната титла. Ансамбълът на България спечели също сребърен медал във финала с пет въжета, като отстъпи златото на израелските момичета.
Това са първи исторически златни титли за български състезателки от шампионат при девойките.В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
В "България днес" на 20 октомври слушайте: 04:58 – Актуално от България и за общностите с българи по света 17:02 – Как се издават..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..