Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров на осминафинал на “Уимбълдън”

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българският тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания, след като победи десетия в света – американеца Франсис Тиафо, с 6:2, 6:3, 6:2. 

На осминафиналите той ще играе срещу датчанина Холгер Руне, който е шести в схемата на турнира. Това ще бъде първия мач между 32 годишния Григор Димитров и 20-годишния Холгер Руне. 

“Опитвам се да вървя напред стъпка по стъпка. Той е млад и талантлив тенисист, но и аз съм същият”, заяви българинът след третата си победа на “Уимбълдън”.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българо-македонската комисия по историческите въпроси не отчита напредък

Без напредък е преминало заседанието в Скопие на комисията по исторически и образователни въпроси между България и Северна Македония, предаде БТА. На 21 и 22 февруари комисията за пореден път е обсъждала как в македонските учебници за 7-и клас е..

публикувано на 23.02.25 в 10:00
След протеста на

Урсула Фон дер Лайен осъди атаката срещу сградата на Еврокомисията в София

Полицията издирва всички, които са участвали в сблъсъците пред сградата на Европейската комисия в София в събота 22 февруари. Те се установяват от записите в камерите на мястото.Разпоредено е всички участници във вандалските прояви да бъдат извадени от..

публикувано на 23.02.25 в 09:09
Ивайло Начев

Български учени на Антарктида анализират слънчевата активност и въздействието ѝ върху Земята

На българската антарктическа база „Св. Климент Охридски“ е монтирана измервателна апаратура, която в продължение на два месеца събира ценни данни за слънчевата активност и връзката ѝ със земното магнитно поле. Проучванията се осъществяват в рамките на..

публикувано на 23.02.25 в 09:05